Op dinsdag 27 mei was het derde overleg tussen vakbonden en werkgevers over de nieuwe cao Mode Interieur Tapijt Textiel (MITT). De gesprekken verlopen tot nu toe positief. Er liggen veel onderwerpen op tafel, maar wat betreft loon en looptijd van de cao staan vakbonden en werkgevers nog tegenover elkaar. Wat speelt er, wat stellen wij voor en hoe nu verder?
De werkgevers willen een cao van 22 maanden met drie loonsverhogingen. Eerst krijg je in november een loonsverhoging van 1,25% plus een vaste maandelijkse verhoging van €30 bruto. Volgend jaar krijg je nog een verhoging van 1,5%. En in 2027 krijg je aan het begin van het jaar 1%.
Nog lang niet alle werkgevers vergoeden reiskosten. Nu ligt er een voorstel voor een verplichte regeling per 1 januari 2026. De precieze invulling (afstand, vervoersvorm, vergoeding per kilometer) moet nog worden uitgewerkt.
De FNV pleit al jaren voor een eerlijke stagevergoeding die losstaat van opleidingsniveau. Zowel werkgevers als bonden zijn het erover eens dat dit thuishoort in de cao. Nu wordt onderhandeld over het minimumbedrag.
Er wordt onderzocht of medewerkers hun verlofdagen vrijwillig kunnen verkopen.
Sommige onderwerpen vragen om verdieping, zoals:
Het volgende overleg is op dinsdag 1 juli 2025. We hopen dan dichter bij een akkoord te komen. Zoals altijd houden we jou op de hoogte van de uitkomsten.
Heb je vragen of wil je jouw mening delen over de voorstellen? Laat van je horen via je FNV-kaderlid of neem contact op met jouw bestuurder en stuur een email naar mitt@fnv.nl !
Doe met ons mee en zorg ook zelf voor een beter loon en een sterkere vakbond! Of maak je collega lid en verdien zelf een tientje.