De cao-onderhandelingen voor de supermarktbranche zijn officieel begonnen. Op woensdag 13 mei vond de eerste onderhandelingsronde plaats tussen werkgevers en FNV Handel. Na maanden van voorbereidende gesprekken zijn we nu eindelijk gestart. We willen allemaal een goede cao en daar gaan we voor!
De eerste onderhandelingsronde leverde nog weinig concrete resultaten op. De verkennende gesprekken zijn gestart, maar van echte onderhandelingen is nog geen sprake. Helaas zijn er nog geen voorstellen uitgewisseld. We hebben wel onze eigen voorstellen voor de nieuwe cao klaar, maar we vinden het belangrijk dat werkgevers óók met hun inzet komen. Op die manier kunnen we echt gaan onderhandelen.
Wij willen een goede cao voor supermarktmedewerkers, zonder verslechteringen van arbeidsvoorwaarden. Belangrijke punten zijn:
Koopkracht is extra belangrijk nu de prijzen opnieuw stijgen en het leven duurder wordt.
De volgende ronde van de cao-onderhandelingen is op 16 juni. Werkgevers hebben aangegeven dat zij dan met een voorstel komen over loon en functies. Dat maakt deze bijeenkomst een belangrijk moment in het cao-overleg voor de supermarktbranche. We houden jullie uiteraard op de hoogte van alle ontwikkelingen!
Steun van medewerkers is belangrijk tijdens de onderhandelingen. Hoe meer mensen betrokken zijn, hoe sterker de vakbond staat aan de onderhandelingstafel.
Wat kun je doen?
Sluit je aan bij de FNV, samen maken we het verschil.
Ben je al lid? Maak dan je collega lid. Als dank ontvang je € 10.