Op 8 april zijn de cao-onderhandelingen voor een nieuwe cao gestart. Werkgevers hebben hun voorstellen toegelicht. Ook de FNV heeft haar voorstellen gepresenteerd.
Werkgevers geven aan dat zij tevreden zijn over de huidige cao. Volgens hen hebben zij de afgelopen jaren voldoende geïnvesteerd in de lonen van werknemers. Ze zeggen dat stijgende kosten steeds moeilijker door te berekenen zijn aan klanten.
Werkgevers willen een cao met een looptijd van twee jaar: van 1 juli 2026 tot 1 juli 2028. Daarbij stellen zij een 'gematigde' loonontwikkeling voor. Een concreet loonbod hebben zij nog niet gedaan.
Werkgevers zeggen dat zij de cao aantrekkelijk willen houden. Dat blijkt echter niet uit hun voorstellen. Hieronder staan enkele voorbeelden van verslechteringen die zij willen doorvoeren:
In tegenstelling tot de werkgevers heeft de FNV voorstellen ingediend om de cao aantrekkelijk te houden voor huidige en toekomstige werknemers. Onze belangrijkste voorstellen zijn:
De tweede cao-ronde vindt plaats op 22 april. Tijdens deze bijeenkomst praten we verder, onder andere op basis van voorbereidende besprekingen in werkgroepen. Daarbij gaat het over de invoering van de RVU en een verlofspaarregeling.
Hoe meer leden, hoe meer invloed. Ben je nog geen lid? Sluit je dan aan bij al je collega’s die dat wel al zijn.
Of maak je collega lid en verdien een tientje!