De werknemers van universitair medische centra (UMC’s) krijgen na drie maanden van stevige onderhandelingen een goede cao. De FNV heeft woensdagavond samen met andere zorgbonden CNV, NU’91 met werkgeversorganisatie UMCNL onder andere afgesproken dat de salarissen omhooggaan met 7%.
‘Wij zijn tevreden over de afspraken die we hebben gemaakt en leggen die voor aan onze leden in de UMC’s’, zegt FNV-bestuurder Elise Merlijn. ‘Zij hebben het laatste woord en stemmen binnenkort over de cao.’
Dit onderhandelingsresultaat kwam er niet zonder slag of stoot. De FNV onderhandelde samen met andere vakbonden sinds oktober vijf keer met de werkgevers van de UMC’s. Het leek op acties uit te draaien van het personeel. Als de leden van de bond voor de afspraken stemmen dan, zijn die van de baan. Zij zijn nu aan zet.