Onze eisen om de jeugdzorg te verbeteren, zijn door jullie op 3 september bij de manifestatie in Den Haag luid en duidelijk kracht bij gezet. Die eisen zijn: 750 miljoen extra geoormerkt geld, ingrijpen op de hoeveelheid administratie en ingrijpen op de manier van werk en geld verdelen. In november gaan we verder met acties. Op 6 november is er een mars in Den Haag. En op 12 november kun je aanwezig zijn bij het jeugdzorg begrotingsdebat.
De eerste eis richt zich op Prinsjesdag. De regering presenteert dan haar concept begroting voor 2019; de Miljoenennota. Daarna zijn er in de Tweede kamer verschillende debatten over de verschillende onderdelen van de Miljoenennota.
Op 6 en 12 november zorgen we er samen voor dat we op de politiek belangrijke momenten gehoord en gezien worden. Op 6 november lopen we de jeugdzorg-mars door Den Haag. En op 12 november is het debat over de begroting jeugdzorg. Daarover hieronder meer.
Minister De Jonge is veel te zien op social media (Twitter, LinkedIn en Facebook). Hij blogt en vlogt, hij post berichten. Hij heeft veel volgers. We roepen je op om massaal, op die vlogs en blogs reageren met:
#Jeugdzorg #kwaliTIJDvoorhetkind #Wiepaktdehandschoenop
Medewerkers in de jeugdzorg hebben te maken met aanbestedingswaanzin, enorm administratie druk en er moet geld bij, zeker 750 miljoen!
We starten met de jeugdzorg-mars om 11.30 uur op het Lange Voorhout in Den Haag. We lopen ongeveer 30 minuten zichtbaar en hoorbaar door de stad. We uiten ons in kleding, materialen, geluid en woorden. De mars eindigt Het Plein, voor het Tweede Kamergebouw. Daar bieden we ons manifest aan en vragen we Kamerleden naar buiten te komen om met jullie in gesprek te gaan. De mars eindigt uiterlijk 14.00 uur op Het Plein.
Aanmelden voor de Jeugdzorg-mars op 6 november
De aanmeldlijst stopt automatisch op 100, want meer is niet toegestaan, dus vol is vol. We zorgen voor een broodje. Ben je FNV-lid? Dan ontvang je een NS code en heb je recht op vakbondsverlof.
Op 12 november is het debat over de begroting jeugdzorg. Dat is in de Tweede Kamer. We zijn op de publieke tribune aanwezig tijdens dit debat. We verzamelen om 9 uur op De Lange Poten 4. Start is om 10 uur en eindigt om 17 uur. Later komen en/of eerder weggaan is mogelijk. Uitingen in kleding, materialen, geluid of woorden is niet toegestaan. Neem je legitimatie mee, anders kom je de Tweede Kamer niet binnen. Er kunnen maximaal 25 mensen mee.
Helaas kan aanmelden voor het Jeugdzorg debat in de Tweede Kamer niet meer. Het maximum aantal mensen hebben zich al aangemeld.
Dan is er overleg met de kaderleden uit de jeugdzorg gepland. We bespreken dan vervolgacties voor het geval we op 12 november onvoldoende of geen resultaten hebben behaald. Houd je mail en de facebookgroep in de gaten; na 18 oktober hoor je meer!
De FNV heeft een nieuwe website. Hierdoor kan het zijn dat links op deze pagina niet werken of afbeeldingen niet zichtbaar zijn. Excuses voor het ongemak.