FNV Spoor heeft kennis genomen van de adviesaanvraag over afspraken boa-bevoegdheid hoofdconducteurs. Er zit al veel tijd tussen indienen en publiceren van deze adviesaanvraag en nu. Waarschijnlijk heeft NS daarvoor gekozen uit oogpunt van zorgvuldigheid.
FNV Spoor begrijpt dat deze tijd voor hoofdconducteurs voor onrust heeft gezorgd. Maar wij waarderen het besluit om zorgvuldigheid te verkiezen boven snelheid. FNV Spoor heeft haar rol als belangenbehartiger voor de betreffende medewerkers vertaald naar het uitzetten van een onderzoek onder hoofdconducteurs. Dit om te beoordelen of er onder de hoofdconducteurs behoefte is aan “sociale afspraken” die de personele gevolgen dienen op te vangen van betreffende voorgenomen besluit.
De enquête is door zowel FNV Spoor leden als niet-leden massaal ingevuld. De meerderheid van de respondenten geeft aan dat onder de juiste voorwaarden ermee te kunnen leven als de boa-bevoegdheid binnen de functie hoofdconducteur komt te vervallen. Wel maakt de hoofdconducteur zich grote zorgen over mogelijke verdere uitholling van de functie en over een hogere sociale onveiligheid in en rondom de treinen.
De uitslag van de enquête geeft ons aanleiding om NS uit te nodigen voor overleg. Met als doel tot rand voorwaardelijke en sociale afspraken te komen, waardoor het draagvlak onder de hoofdconducteurs zal toenemen. We denken daarbij onder andere aan:
We blijven je op de hoogte houden van de ontwikkelingen.