Vandaag 11 november hebben wij (bestuurders FNV en delegatie cao-commissie FNV) samen met de CNV-bestuurder een gesprek gehad met het management. Aanleiding van dit gesprek was onze brief waarin wij een noodkreet doen. Een noodkreet omdat vele medewerkers aan het eind van de maand moeilijk kunnen rondkomen en zware keuzes moeten maken waar ze nog op gaan besparen.
Het verzoek aan de werkgever was om hierin tegemoet te komen. Helaas zonder resultaat, want jullie krijgen er niets bij.
Tijdens het gesprek hebben wij toegelicht dat er een groot gat zit tussen de loonsverhogingen van de cao en de inflatie van nu. De hoge energierekeningen, dure boodschappen en hoge benzineprijzen zijn niet meer betaalbaar. De kaderleden hebben vele gesprekken gehad met collega’s op de werkvloer en konden daardoor goed beschrijven waar medewerkers tegenaan lopen. Het water komt aan de lippen bij veel medewerkers.
De werkgever geeft aan bekend te zijn met de problematiek en rijkt oplossingen aan, maar deze oplossingen en initiatieven zoals verhoging van de personeelskorting, budget coaching en persoonlijke gesprekken zijn niet genoeg. Het verandert weinig in de portemonnee.
Het enige serieuze extraatje dat jullie kunnen verwachten is de winstuitkering. Maar die hadden jullie al. Volgens het management is er geen ruimte voor een eenmalige inflatiecompensatie of iets dergelijks.