De cao-onderhandelingen bij ABN AMRO zitten muurvast. Ondanks recordwinsten, hoge beloningen voor aandeelhouders en een grote reorganisatie blijft de bank vasthouden aan een loonsverhoging van slechts 1%. Voor de FNV is de maat vol. Daarom overhandigen we op 25 juni, samen met medewerkers, een collectieve gele kaart aan de directie van ABN AMRO.
De petitie voor een betere cao ABN AMRO is inmiddels al meer dan 2.500 keer ondertekend. Dat laat zien dat veel collega's ontevreden zijn over de koers van de bank. Nu is het tijd om dat signaal ook zichtbaar te maken!
Kom daarom naar de actie in Diemen. Voor deze actie geldt een duidelijke voorwaarde: we gaan alleen door als minimaal 100 ondertekenaars aanwezig zijn. De stap om je uit te spreken richting je werkgever kan spannend zijn. Maar je staat niet alleen. Juist door samen op te trekken, kunnen we beweging krijgen in de cao-onderhandelingen.
Aanmelden actie Gele Kaart ABN AMRO
Neem zoveel mogelijk collega’s mee en zorg dus ook dat jullie allemaal de petitie hebben ondertekend! Alleen samen maken we impact.
Tijdens de derde onderhandelingsronde zijn we geen stap verder gekomen. ABN AMRO blijft vasthouden aan een loonbod van 1%. Tegelijkertijd behaalt de bank recordwinsten, worden aandeelhouders beloond en verdwijnen er banen door de reorganisatie. Volgens de FNV maakt de bank hiermee de cao-onderhandelingen onnodig moeilijk.
Naast het lage loonbod stelt ABN AMRO verschillende verslechteringen voor:
Medewerkers moeten minimaal de helft van hun werktijd op kantoor werken.
De voorgestelde pikettoeslag is nog steeds fors lager dan de huidige regeling: een vaste vergoeding van € 3,75 per uur op doordeweekse dagen en € 6 per uur in het weekend.
De meerwerktoeslag wordt vervangen door een vast tarief van 150%. Ook dit is nog steeds een grote verslechtering ten opzichte van de huidige situatie.
De 20-urencompensatieregeling voor het Contact Center dreigt te verdwijnen. In plaats daarvan moet overwerk in tijd worden gecompenseerd in overleg met de leidinggevende. Ook worden voorbereidende werkzaamheden opgenomen in de preline.
B4B wordt beperkt inzetbaar voor bankbrede initiatieven.
De bank wil onder andere geen afspraken maken over:
ABN AMRO wil geen afspraken maken over een 80/90/100-regeling. De bank verwijst naar de bestaande carrièreswitchregeling en de mogelijkheid om eerder met pensioen te gaan. Daarbij geeft de bank geen inzicht in hoeveel medewerkers, vooral in de lagere schalen, hiervan gebruikmaken.
ABN AMRO wil geen afspraken opnemen over kunstmatige intelligentie (AI) in de cao. Volgens de bank is dit geen onderwerp voor cao-afspraken.
De bank wil geen onderzoek doen naar een vierdaagse werkweek. Volgens ABN AMRO heeft de reorganisatie al geleid tot een efficiëntere organisatie, waardoor werktijdverkorting niet aan de orde is.
ABN AMRO wil geen afspraak maken om uitzendkrachten na één jaar een vast contract aan te bieden. De bank ziet hiervoor geen noodzaak.
De bank wil geen afspraken maken over meer transparantie rondom de loonkloof. Hoewel ABN AMRO volgens de Wet Loontransparantie verplicht is om hierover cijfers te publiceren, vindt de bank dat vakbonden hierin geen rol hebben.
ABN AMRO wil het huidige loongebouw niet aanpassen. Daardoor moeten alle medewerkers evenveel stappen zetten om het einde van hun salarisschaal te bereiken. Volgens FNV pakt dit nadelig uit voor werknemers in lagere schalen.
ABN AMRO wil geen minimumloon van €18 per uur afspreken. De bank geeft aan dat niemand binnen de organisatie minder verdient. Volgens de FNV is dat juist een reden om deze afspraak vast te leggen in de cao.
De bank wil geen afspraken maken over single skill chat en telefonie. Volgens ABN AMRO hoort dit niet thuis in de cao. De FNV vindt dat de bank daarmee onvoldoende oog heeft voor de zorgen van medewerkers.
ABN AMRO wil geen aanvullende afspraken maken over feestdagenverlof voor werknemers in ploegendienst. Volgens de bank kunnen medewerkers dit oplossen door beter te plannen.
De bank wil uitzendkrachten niet onder de werkingssfeer van de cao ABN AMRO brengen. Daarbij verwijst ABN AMRO naar de ABU-cao. Deze cao is niet ondertekend door de vakbonden die betrokken zijn bij de cao-onderhandelingen bij ABN AMRO.
Wil je als eerste updates ontvangen over de cao-onderhandelingen en acties? Sluit je dan aan bij de WhatsApp-community van FNV ABN AMRO. Houd ook de FNV Bedrijfspagina ABN AMRO in de gaten.