FNV Bouwen en Wonen praat sinds mei met Hibin over een nieuwe cao voor de bouwmaterialenhandel. Er zijn inmiddels vier onderhandelrondes geweest. De oude cao liep af op 1 oktober.
Wij willen:
De onderhandelingen verlopen in een zakelijke, constructieve sfeer, maar de kloof tussen vakbond en werkgevers blijft - vooral over het loon - groot. Eerst kwam er geen loonbod. Later boden de werkgevers 1% loonsverhoging vanaf januari 2026. Dat is veel te weinig. Ook het verbeterde bod in september was niet genoeg om het koopkrachtverlies te herstellen.
De FNV benadrukt dat werknemers de afgelopen jaren de inflatie niet hebben ingehaald, terwijl de sector al vijf jaar op rij winstgevend is.
Op 27 oktober praten we verder. Hopelijk komen we dan tot een akkoord. Lukt dat niet? Dan zijn acties mogelijk.
Een sterke cao krijg je niet cadeau, die maken we samen. Hoe meer leden wij vertegenwoordigen, hoe sterker we staan aan de onderhandelingstafel. Ben je al lid? Top! Moedig dan je collega’s aan om ook lid te worden. Nog niet lid? Word nu lid.