Kantoren blijven gesloten tot 1 juli

Redactie
Door Redactie 14 mei 2020

Het straatbeeld verandert langzamerhand, de kappers en de basisscholen zijn weer open. Het kabinet is begonnen met het aanpassen van de coronamaatregelen in de buurt, lokaal. Dat geeft weinig drukte op straat, in het verkeer en in het openbaar vervoer.

kantoor

De afgelopen dagen hebben we veel vragen ontvangen wat de versoepeling betekent voor de FNV. We begrijpen dat want we ontmoeten elkaar graag binnen onze vereniging. Er zijn ook mensen die huiverig zijn en/of een kwetsbare gezondheid hebben. Daarnaast moeten wij intern doen wat we buiten bepleiten als FNV en dat is maximale veiligheid voor onze mensen nastreven. Het bestuur heeft na overleg met directie en de taskforce Corona besloten om het eerder ingezette beleid te continueren. Dat betekent dat de kantoren dicht blijven tot ten minste 1 juli 2020. Hierna wordt dat toegelicht en besteden we ook aandacht aan de periode na 1 juli.

De veiligheid van collega’s, leden en kaderleden staat voorop
De adviezen van de RIVM zijn niet veranderd, ook niet na de versoepeling. De directie en het bestuur nemen het advies werk zoveel mogelijk thuis uiterst serieus.  Om deze reden blijven alle vakbondslocaties dicht. Dat geldt zowel voor de lokale vakbondshuizen als voor de regionale vakbondshuizen en het centraal vakbondshuis.

De overige adviezen van het RIVM:

 1. Houd 1,5 meter afstand
  1. Groepsvorming met meer dan twee personen is alleen toegestaan als je 1,5 meter afstand houdt.
  2. Als je met meer dan twee personen bent en géén 1,5 meter afstand houdt, ben je in overtreding
 2. Vermijd drukte
 3. Was vaak je handen
 4. Bij verkoudheidsklachten blijf thuis

Geen vergaderingen op FNV- of externe locaties
Vanwege de sluiting kun je niet vergaderen op onze vakbondshuizen. Het is niet toegestaan om in plaats daarvan uit te wijken naar een externe vergaderlocatie op kosten van de FNV.

Geef het goede voorbeeld
Als FNV spreken wij de werkgevers aan als zij het niet zo nauw nemen met de veiligheid van de werknemers. Wij willen het goede voorbeeld blijven geven en geen onnodige risico’s nemen. Als we kantoren te vroeg openstellen kunnen we de veiligheid niet garanderen. Ook omdat een deel van onze (kader)leden en medewerkers tot een risicogroep behoren, houden we de hoogste veiligheidsnorm in acht.

Wat zijn de vooruitzichten?
We hanteren de volgorde: wie wil, wie moet en wie mag er naar kantoor komen? Met andere woorden voor welke kaderfunctie(s) is het noodzakelijk om op locatie aanwezig te zijn?  Om hier handen en voeten aan te geven werkt de Taskforce Corona aan een protocol voor de interne FNV-organisatie en de vereniging. Het protocol gaat bijvoorbeeld over:

 • Hoe passen we de 1,5 meter toe, ook in de kleinere vakbondshuizen, welke looproutes zijn veilig, inzet van de liften, het restaurant, nieuwe hygiënemaatregelen, etc.
 • Gefaseerde terugkeer naar de kantoren/vakbondshuizen
 • Wat moet er geregeld worden voor kwetsbare groepen?

Het protocol wordt voorgelegd aan de Ondernemingsraad en/of FNV Personeel. We houden je op de hoogte van de voortgang.

Tot slot
Bestuur en directie zijn er trots op dat de FNV ook in deze moeilijke omstandigheden,
ondanks alle beperkingen in de uitvoering van het werk, toch zijn waarde voor leden en de samenleving blijft bewijzen. Als vereniging geven wij ook het goede voorbeeld hoe met de coronasituatie om te gaan in het belang van onze leden, kaderleden en medewerkers. Ook in de komende periode vertrouwen wij op jullie steun en begrip.

Cookies op websites van de FNV

De FNV gebruikt functionele cookies die noodzakelijk zijn om de websites zo goed mogelijk te laten functioneren. Daarnaast maken we optioneel gebruik van statistische en marketing cookies. De functionele en statistische cookies maken geen gebruik van persoonsgegevens. De marketing cookies worden gebruikt voor het personaliseren van advertenties. Onderstaand kun je toestemming geven voor het gebruik van cookies. Voor meer informatie, of om op ieder moment je instellingen weer te wijzigen, kun je terecht op onze pagina over de cookies.

Functionele cookies: Cookies die nodig zijn om te zorgen dat de websites naar behoren functioneert.

Statistische cookies

:

Geven inzicht in hoe onze bezoekers de websites gebruiken.

Marketing cookies

:

Deze cookies gebruiken we om de websites op jouw voorkeur af te stemmen.