Het is misschien wel de meest gestelde vraag. En eerlijk gezegd is het een logische vraag. Je krijgt je loon, je ontvangt toeslagen en er zijn afspraken over overwerk, roosters en vrije dagen. Dus waarom zouden jij en je collega's lid moeten worden van de FNV? Het antwoord is simpel: een cao ontstaat niet vanzelf.
Bij cao-onderhandelingen gaat het om de verdeling van de opbrengst: welk deel gaat naar goede arbeidsvoorwaarden voor werknemers en welk deel naar de ondernemer als winst? De uitkomst wordt niet bepaald door de wet, maar door de krachtsverhouding tussen werkgevers (NBOV) en vakbonden (FNV en CNV). Die kracht hangt af van het aantal leden én van het aantal leden dat actief meedoet. Bijvoorbeeld door mee te denken over de cao-voorstellen, te stemmen over het onderhandelingsresultaat en, als dat nodig is, in actie te komen voor betere afspraken.
Binnenkort loopt de cao voor de ambachtelijke bakkerijen af. Dan onderhandelen we opnieuw over onderwerpen die jou raken, zoals loon, roosters, werkdruk en jouw toekomst in het vak. Via de cao-enquête bepalen leden samen de inzet voor de onderhandelingen en beoordelen zij het eindresultaat. Hoe meer leden meedoen, hoe sterker onze onderhandelingspositie.
Let op: alleen de stemmen van leden tellen mee. Maak je collega dus lid!
Iedere nieuwe collega die lid wordt en actief meedoet, maakt de vakbond sterker. Hoe meer leden meedoen, hoe sterker onze onderhandelingspositie. En hoe sterker onze onderhandelingspositie, hoe beter de cao.
Als lid van de FNV kun je ook rekenen op persoonlijke ondersteuning. Heb je een conflict met je werkgever? Houdt je werkgever zich niet aan de cao? Heb je vragen over je contract, ontslag of pensioen? Dan staan onze juristen voor je klaar.
Wil je jezelf ontwikkelen? Dan kun je gebruikmaken van trainingen, workshops en loopbaanadvies. En voor bakkers is er nog iets belangrijks. Beroepsziekten zoals bakkersastma en bakkerseczeem komen helaas nog steeds voor. Als FNV-lid kun je ondersteuning krijgen bij het verhalen van schade wanneer je door je werk ziek bent geworden.
Op 31 augustus loopt de cao voor de ambachtelijke bakkerijen af. De voorbereidingen voor de nieuwe onderhandelingen zijn nu al begonnen. Ga daarom het gesprek aan met je collega's. Waar loop je tegenaan? Wat moet er beter? Wat vind je belangrijk voor de toekomst van de sector?
Deel de cao-enquête met je collega's. Samen bepalen we de inzet voor de onderhandelingen. Ken je iemand die nog geen lid is? Nodig diegene uit om lid te worden. Je ontvangt € 10 voor elk nieuw lid dat jij aandraagt. Toch mooi meegenomen! Zelf nog geen lid?