De leden van de FNV hebben het eindbod voor de cao Kartonnage en Flexibele Verpakkingen afgewezen. Van de uitgebrachte stemmen was 59% tegen het eindbod.
Uit de reacties blijkt dat vooral de volgende punten zwaar wogen:
Op basis van het aantal uitgebrachte stemmen kunnen we op dit moment geen actietraject starten. In september gaan we met de leden in gesprek over de mogelijkheden en de vervolgstappen. Tot die tijd komt er voorlopig geen nieuwe cao.
De huidige cao liep tot en met 30 april 2026. Deze cao heeft nawerking. Dat betekent dat de bestaande afspraken gewoon van kracht blijven, tenzij voor een specifieke afspraak een einddatum is vastgelegd. Er zijn echter geen nieuwe afspraken gemaakt. Dat betekent ook dat er geen nieuwe loonsverhoging is afgesproken.
Het is nu aan de werkgevers om te bepalen of zij opnieuw met de vakbonden in gesprek willen gaan of dat zij de huidige impasse laten voortbestaan. Zodra er meer duidelijkheid is over het vervolg, informeren wij jou daar uiteraard direct over.
Hoe meer leden, hoe meer invloed. Ben je nog geen lid? Sluit je dan aan bij al je collega’s die dat wel al zijn.
Of maak je collega lid en verdien een tientje!