Na 4 onderhandelingsrondes hebben we geen cao-resultaat bereikt. Tijdens de reserveronde van 6 april is duidelijk geworden dat Tata Steel geen millimeter wil bewegen op onze inzet. We hebben Tata Steel daarom een ultimatum gesteld. Maandag zal blijken hoe we verder gaan: wordt het praten of staken?
Donderdag 7 april is er een drukbezochte ledenvergadering geweest in het vakbondshuis IJzersterk. FNV-leden hebben massaal aan de oproep gehoor gegeven om de laatste stand van zaken rondom de cao-onderhandelingen te horen en samen te bepalen hoe we verder gaan voor een fatsoenlijke cao.
Dat is een hard gelag voor alle medewerkers die dag en nacht werken voor de mooie winsten die het bedrijf nu boekt en daarmee ook hard werken voor het voortbestaan en de (groene) toekomst van dit bedrijf. Tijdens de ledenvergadering kwamen de oprechte verbazing, boosheid en onrust dan ook duidelijk naar boven:
Waarom moet het nou elke keer op deze manier?! Waarom niet gelijk fatsoenlijke afspraken maken?!
Tata Steel kiest ervoor om de werknemers geen andere keuze te laten dan het stellen van een ultimatum: een brief waarin de inzet van FNV wordt herhaald en van de directie wordt geëist om binnen 72 uur te reageren. Het ultimatum is donderdagmiddag verstuurd richting Tata Steel, waarmee de deadline om te reageren staat op maandag 11 april 2022. Als het bedrijf ingaat op onze eisen, gaan we weer in gesprek over onze punten om te komen tot een cao-resultaat.
Als het bedrijf ons ultimatum afwijst, zullen we zo snel mogelijk een ‘driekwartvergadering’ organiseren voor onze leden. In een driekwartvergadering zullen we samen met onze leden het actietraject bespreken, waar ook stakingen onder vallen. In het verzonden ultimatum wordt dit traject ook duidelijk uitgelegd aan de directie van Tata Steel.
Het antwoord van de directie op ons ultimatum laten we uiteraard zo snel mogelijk weten. Het zou de directie inmiddels duidelijk moeten zijn dat de onrust op de werkvloer groeit en dat de werknemers alleen maar genoegen zullen nemen met een cao die recht doet aan hun eisen.