Na drie jaar heeft de Bijenkorf eindelijk een nieuwe cao. Vanuit BeeUnited/FNV zijn we trots op de afspraken die we voor elkaar hebben gebokst. De verbeteringen in de nieuwe cao zijn niet vanzelf gekomen: we hebben gestaakt, bijeenkomsten georganiseerd, vergaderd, winkels bezocht. Deze week hebben de leden van FNV en van CNV ingestemd met het onderhandelingsresultaat. De nieuwe cao geldt vanaf 1 mei.
Vooral de medewerkers van de Bijenkorf die veel ervaring hebben en door de jarenlange loonbevriezing op het minimumloon waren beland, kunnen blij zijn met deze cao. In schaal 3, 4 en 5 kunnen stappen worden gemaakt van 13 % tot zelfs 28%. De directie van de Bijenkorf geeft hiermee het goede voorbeeld in de winkelstraat.
Wij danken iedereen die de afgelopen tijd solidair met ons was! Van klanten tot vakbondsleden uit andere sectoren. We werden bij de actie in Rotterdam zelfs gesteund door een groep leden van de Belgische vakbond BBTK - dat zullen we nooit vergeten. Samen staan we sterk.
De winkelstraat blijft een sector waar je voor elke cent moet vechten. We hebben een aantal van onze eisen niet kunnen bereiken, en daarover voeren we met onze leden gesprekken. Veel medewerkers zijn bezorgd over de waardering die achterblijft voor de collega’s in schaal 7 en hoger. En veel scheefgroei in het loongebouw wordt niet opgelost. Als je nu al iets boven het minimumloon verdient, dan kan de loonsverhoging tegenvallen.
We hopen dat er in de toekomst afspraken gemaakt kunnen worden die recht doen aan alle medewerkers, dus ook die in de hogere schalen. Helaas moet dit eerst grondig worden bestudeerd in werkgroepen voordat er verdere stappen kunnen worden ondernomen. We streven ernaar om een eerlijke en evenwichtige oplossing te vinden die iedereen ten goede komt. Wij zorgen ervoor dat de punten uit de ledenraadpleging worden meegenomen bij het bespreken van de definitieve uitslag van de ledenraadpleging met de kadergroep én met de directie.
Lees hier meer over de nieuwe cao, inclusief de tekst van het onderhandelingsresultaat.
Wil je weten wat jouw nieuwe loon is? Stuur een mailtje aan linda.vermeulen@fnv.nl