De cao-onderhandelingen bij Port of Amsterdam (PoA) gaan verder op woensdag 7 mei 2026. Dat hebben de vakbonden en het havenbedrijf afgesproken na nieuw overleg. Eerder wezen leden van FNV en CNV het onderhandelingsresultaat voor de nieuwe cao af.
Tijdens een informeel overleg legden wij uit waarom werknemers niet akkoord gingen met het voorstel voor de nieuwe cao. Daarbij noemden wij onder andere deze bezwaren:
Volgens ons sluit het voorstel daardoor niet genoeg aan op de wensen van werknemers en de huidige situatie op de arbeidsmarkt.
Na het overleg besloten alle partijen om opnieuw met elkaar in gesprek te gaan. Op woensdag 7 mei 2026 praten de vakbonden en Port of Amsterdam verder over een nieuwe cao. Door de feestdagen was er niet eerder ruimte om een nieuwe datum te plannen.
Tijdens de komende onderhandelingen brengt FNV Overheid opnieuw de zorgen en wensen van werknemers naar voren. Het doel is een cao-voorstel dat beter aansluit bij de situatie op de werkvloer en bij de ontwikkelingen in de wereld.
Heb je vragen over de cao-onderhandelingen bij Port of Amsterdam? Neem dan contact op met Svenja de Groot via svenja.degroot@fnv.nl. Zodra er meer duidelijk is over de gesprekken, delen wij direct een nieuwe update!