FNV Overheid heeft onlangs opnieuw een werkdrukonderzoek gedaan onder ruim 700 medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen.
De werkdruk is al jaren hoog bij DJI. Roosters kunnen niet goed rondgemaakt worden, lijnen worden ingetrokken, het is moeilijk om vakantie op te nemen en medewerkers hebben regelmatig te maken met roosterwijzigingen. Werkdruk leidt tot gevoelens van onveiligheid, blijkt uit ons onderzoek. Incidenten komen regelmatig voor en de veiligheid van het personeel komt regelmatig in het geding.
Uit ons onderzoek blijkt dat:
Bekijk alle uitkomsten van het onderzoek
De FNV vindt dat er nu snel maatregelen moeten worden genomen die de werkdruk verlagen.
De rapporten over de grote problemen bij de Jeugdinrichtingen (Inspectie Justitie en Veiligheid) laten ook zien dat de noodzaak tot extra impulsen nodig zijn.
FNV Overheid en de werkgever zijn het eens over de te nemen maatregelen:
We zijn met de werkgever, de andere bonden en de centrale ondernemingsraad in gesprek om verbeteringen te realiseren. We houden jullie over de ontwikkelingen op de hoogte.
We houden je onder andere via de mail op de hoogte van de ontwikkelingen. Ben je lid, maar heb je nog geen mail ontvangen? Controleer dan jouw gegevens in MijnFNV.