De FNV is solidair met de mensen in Oekraïne, hun vakbonden en alle werkenden die al vier jaar te maken hebben met het geweld van de Russische oorlog. Deze oorlog heeft enorm veel menselijk leed veroorzaakt. Miljoenen mensen zijn gevlucht en belangrijke regels van het internationaal recht zijn geschonden.
Wij spreken onze steun uit voor onze collega’s van de Federatie van Vakbonden van Oekraïne (FPU) en de Confederatie van Vrije Vakbonden van Oekraïne (KVPU). Zij blijven onder zeer moeilijke omstandigheden opkomen voor democratie, vakbondsvrijheid en eerlijke rechten voor werknemers. Ondanks bombardementen, kapotte energievoorzieningen en gevaarlijke situaties blijven zij zich inzetten voor werkenden. Dat verdient groot respect.
Vrede, overleg en respect voor het internationaal recht zijn de enige manier om hieruit te komen. Wij veroordelen de schendingen van mensenrechten en aanvallen op burgers. Ook het onder druk zetten van de vrije en democratische samenleving in Oekraïne is onacceptabel. Wij steunen de oproep aan de internationale gemeenschap om burgers goed te beschermen en om de rechten van werknemers te waarborgen, nu en in de toekomst.
Als vakbond vinden wij het belangrijk dat:
De FNV roept overheden en maatschappelijke organisaties op om zich te blijven inzetten voor een rechtvaardige en blijvende vrede. Een vrede waarin menselijke waardigheid, sociale rechtvaardigheid en de wederopbouw van het land voorop staan.
Wij blijven ons inzetten voor de stem van werkenden, in deze belangrijke strijd voor vrijheid, veiligheid en solidariteit.
Slava Ukraini – Glorie voor Oekraïne.