De FNV spreekt in navolging van het Internationaal Verbond van Vakverenigingen (ITUC) zijn steun uit aan de collega’s van de vakbonden in Colombia, die tijdens de landelijke algemene staking geconfronteerd worden met veel geweld van politie en het leger in opdracht van de regering van president Iván Duque.
Een alliantie van vakbonden en sociale groepen gaat sinds 28 april elke dag de straat op uit protest tegen de maatregelen van de regering-Duque en de geplande belastinghervorming, die de toch al enorme ongelijkheid in het land verder zou vergroten. De omvang van de demonstraties dwong de regering het wetsvoorstel in te trekken.
De regering heeft daarbij de beruchte Anti-Riot Squad (ESMAD) door het hele land ingezet. Door deze repressie zijn er meer dan 1089 gevallen van geweld gemeld, waaronder de volgende:
Tuur Elzinga, voorzitter van de FNV, heeft een brief gestuurd aan de Colombiaanse regering waarin hij zijn zorg uitspreekt over het excessieve geweld dat de veiligheidstroepen hebben gebruikt tegen de vreedzame demonstranten. Hij roept op te stoppen met het geweld en zo snel mogelijk over te gaan tot een dialoog om het over de problemen te hebben waar de demonstranten terecht aandacht voor vragen. Zoals het garanderen van vrijheid van demonstratie, het toenemende geweld tegen sociale organisaties, hoge werkloosheid als gevolg van de Covid-19 pandemie en een nationaal noodplan om uit de coronacrisis te komen.