Er kwam een vraag binnen bij het or-adviespunt: 'Binnenkort zijn er or-verkiezingen in onze onderneming. We hebben gelukkig niet te klagen over animo. Maar kan FNV ons misschien helpen om zoveel mogelijk FNV’ers in de or te krijgen?'
Ja, zeker kan de FNV daarbij helpen! Wij vinden het namelijk ook belangrijk dat er zoveel mogelijk FNV’ers in de or zitten. Vakbond en or behartigen de belangen van dezelfde mensen, elk vanuit hun eigen positie. Door op tijd samen op te trekken kunnen de beste resultaten bereikt worden: zoveel mogelijk invloed op zaken die werknemers belangrijk vinden. De FNV ziet de or dus als logische partner. Het liefst met zoveel mogelijk FNV’ers in de or!
De FNV heeft veel materiaal dat kan helpen bij het werven van zoveel mogelijk FNV or-kandidaten. Het maakt daarbij niet uit welk kiesstelsel (personen- of lijstenstelsel) jullie or heeft. In beide gevallen kunnen de or-kandidaten zich profileren als FNV-lid. Daarnaast heeft de FNV materiaal dat kan helpen om een geslaagde verkiezingscampagne neer te zetten. We willen immers dat er zoveel mogelijk FNV-kandidaten gekózen gaan worden en dat de achterban weet voor welke FNV-standpunten zij staan. Bijvoorbeeld het aanpakken van de werkdruk.
Interesse in dit materiaal? Neem dan contact op met het Or-Adviespunt of je vakbondsbestuurder.
Ben jij FNV or-lid? Dan kun je gratis deelnemen aan or-trainingen, platforms en themadagen. Daarnaast wordt je goed geïnformeerd over actualiteiten in medezeggenschapsland. Onder anderen via de nieuwsbrief @OR. Je kunt altijd informatie en advies inwinnen bij or-specialisten via het Or-Adviespunt. En je kunt gebruik maken van de sector specifieke expertise van de vakbondsbestuurder.
De FNV heeft een nieuwe website. Hierdoor kan het zijn dat links op deze pagina niet werken of afbeeldingen niet zichtbaar zijn. Excuses voor het ongemak.