Op de veiligheidscentrale zullen tijdens de staking minimaal 4 (overdag in de vroege en in de late dienst) en 3 (in de nachtdienst) werkplekken bezet worden. Dit zal in eerste instantie gebeuren met werkwilligen. Indien die onvoldoende aanwezig zijn, zal NS contact opnemen met de vakbondsbestuurders. De vakbonden hebben dan een inspanningsverplichting en zijn dan verplicht om de stakers te vragen alsnog hun taak uit te voeren.
Op BTS alarmcentrale zullen tijdens de staking minimaal 6 (overdag in de vroege en in de late dienst) en 3 (in de nachtdienst) werkplekken bezet worden. Dit zal in eerste instantie gebeuren met werkwilligen. Indien die onvoldoende aanwezig zijn, zal NS contact opnemen met de vakbondsbestuurders. De vakbonden zijn dan verplicht om de stakers te vragen alsnog hun taak uit te voeren.
Per station moeten BHV (servicemedewerkers) en een ontruimingsleider beschikbaar te zijn voor oproepen. Dit zullen in eerste instantie werkwilligen zijn. Indien die onvoldoende per standplaats aanwezig zijn, zal NS contact opnemen met de vakbondsbestuurders. De vakbonden zijn dan verplicht om de stakers te vragen alsnog hun taak uit te voeren. Van deze medewerkers - die alsnog oproepbaar zijn op de locatie - wordt het loon doorbetaald. Deze medewerkers hoeven dan tot de oproep en na de oproep niet zichtbaar te zijn.
Gezien de aard en omvang van de staking zullen stakende medewerkers V&S op 28 mei niet worden ingezet voor preventieve werkzaamheden (surveillance) op het station. Per back-up station (in totaal: 19) is minimaal 1 koppel V&S nodig dat kan reageren op veiligheidsoproepen van de Veiligheidscentrale. Indien onvoldoende V&S per standplaats aanwezig zijn, zal NS contact opnemen met de vakbondsbestuurders. De vakbonden zijn dan verplicht om de stakers te vragen alsnog hun taak uit te voeren. Van deze medewerkers - die alsnog oproepbaar zijn op de locatie - wordt het loon doorbetaald. Deze medewerkers hoeven dan tot de oproep en na de oproep niet zichtbaar te zijn.
NS stelt de vakbonden (VVMC, FNV en CNV) per locatie een geschikte ruimte voor vakbondsactiviteiten ter beschikking, waar onder andere de registratie van stakers kan plaatsvinden. Stakers hebben geen toegang tot andere verblijfruimtes (met uitzondering van sanitaire voorzieningen). Rechten van zowel stakers als werkwilligen worden gerespecteerd.
Er wordt afgesproken dat er te allen tijde contact kan worden gelegd tussen FNV, CNV, VVMC en NS om indien dit nodig is in het kader van de veiligheid tijdens acties aanvullende maatregelen te treffen. NS, FNV, CNV en VVMC zullen hiervoor met elkaar een WhatsApp groep inrichten en contactgegevens uitwisselen.