De leden van de vakbonden konden tot afgelopen maandag stemmen over het cao-eindbod van de werkgevers. De FNV-leden hebben met een nipte meerderheid vóór het eindbod gestemd.
De nipte meerderheid laat zien dat veel leden niet tevreden zijn over het eindbod. Tijdens de onderhandelingen hebben leden dit ook duidelijk laten zien. We nemen dit mee in de vervolgactiviteiten.
Deze uitslag betekent concreet dat er, met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2026, een loonsverhoging van 3% wordt toegekend. Ook komt er een sectorbreed werkdrukonderzoek. Daarnaast gaan we aan de slag met afspraken over nazorg bij rouw én bij menstruatie- en overgangsklachten.
De vakbonden en de werkgeversdelegatie gaan nu de gemaakte afspraken verder uitwerken. Deze afspraken worden opgenomen in de bestaande cao. Daarnaast wil de FNV informatiebijeenkomsten organiseren om de nieuwe cao-afspraken uit te leggen. Zo zorgen we ervoor dat de afspraken goed worden nageleefd.
Dank aan iedereen die de afgelopen maanden heeft meegeholpen om deze onderhandelingen bij collega’s onder de aandacht te brengen. Dit heeft ervoor gezorgd dat we staan waar we nu staan: een zichtbaar netwerk van FNV-leden op de werkvloer. Deze basis gaan we de komende periode verder uitbreiden.
Heb je vragen of wil je actief worden bij FNV Uitgeverijen? Laat het ons weten door te mailen naar paulina.matuszczyk@fnv.nl! We hebben nu wel een nieuwe cao, maar dat betekent natuurlijk niet dat ons werk erop zit. Nog geen lid?
Of maak je collega lid en verdien een tientje!