Op maandag 29 april jongstleden is er een onderhandelingsresultaat bereikt, nadat we op 23 april indringend met de werkgeversvereniging van de werkgevers in de openbare bibliotheken hebben gesproken over de noodzaak om de inkomens van de medewerkers substantieel te verhogen. De looptijd van het resultaat is 24 maanden. Een beter loon is daarbij het hoofdonderwerp.
Wij hebben het gevoel dat we er echt alles uit hebben gehaald wat erin zat. Lees hier het volledige resultaat. De cao in sector Media en Cultuur krijgt een looptijd van 24 maanden. Het inkomen in die 24 maanden zal als volgt in 3 stappen stijgen met 9,75%, waarbij we nadrukkelijk willen meegeven dat 1% van deze 9,75% in de eindejaarsuitkering terecht gaat komen.
De laagste lonen worden aan het wettelijke minimumloon aangepast. Het minimumloon wordt per 1 januari en per 1 juli van elk jaar aangepast. Op 1-1-2025 zal de reiskostenvergoeding worden aangepast. Het minimum aantal kilometers gaat naar 5 cent en de vergoeding gaat naar 23 cent per kilometer.
Het woord is nu aan de leden. Eerst gaan we het akkoord met jullie doornemen. Dat doen we tijdens een digitale ledenbijeenkomst op 21 mei aanstaande om 19.30 uur.
Daarna gaat het stemmen van start en wel vanaf 21 mei 20.00 uur tot 22 mei 17.00 uur. Stemmen gaat ook digitaal en daarvoor kunnen jullie vanaf 21 mei aanstaande, 20.00 uur, onderstaande stemknop gebruiken. Let op, het stemportaal gaat dus niet eerder open dan na de ledenbijeenkomst!
Datum 21 mei 2024
Tijdstip 19:00 uur
Aanmelden via deze link
Stemming via deze link. Pas openen na de ledenbijeenkomst!
Dit resultaat staat voor de kracht die de FNV kan ontwikkelen dankzij jullie, de leden. Maar nog niet iedereen die in de openbare bibliotheken werkt is FNV-lid. Misschien dat jij je collega's, met dit resultaat in de hand, kan overtuigen om FNV-lid te worden. Als je als FNV-lid je collega lid maakt, ontvang je van ons 10 euro op je bankrekening. Ga naar www.fnv.nl/anderlidmaken. Er zijn al veel leden. Lees hier hun verhalen over waarom ze lid geworden zijn.
Bekijk in MijnFNV of jouw gegevens juist geadministreerd in ons systeem staan.