Vandaag, dinsdag 30 september, vindt de vierde ronde plaats van onderhandelingen voor de cao Onderzoeksinstellingen. De vakbonden FNV Overheid, AOb en CNV gaan opnieuw in gesprek met de werkgeversorganisatie WVOI over thema's als koopkrachtverbetering en werkdruk.
De bonden hebben eerder gezamenlijk hun inzet gepresenteerd, waarin we pleiten voor een stevige verbetering van de koopkracht, meer ruimte binnen het arbeidsvoorwaardenmodel AVOM, vermindering van werkdruk en andere verbeteringen van de arbeidsvoorwaarden.
Tot nu toe verlopen de gesprekken constructief. Tegelijkertijd is bekend dat de laatste fase van cao-onderhandelingen vaak het meest uitdagend is.
De bonden hopen op korte termijn duidelijkheid te kunnen geven over de uitkomst van deze onderhandelingsronde. Zodra er nieuws is — of een resultaat — worden de leden uiteraard direct geïnformeerd.