Nadat Aedes ons op 24 november liet weten niet in te gaan op ons ultimatum, zijn deze week de acties begonnen. In Utrecht en Groningen organiseerden de gezamenlijke bonden een vakbondsvergadering die tot onderbreking van het werk leidde.
Dinsdagochtend was de allereerste vakbondsvergadering in dit actietraject bij de onderhoudsdienst van Portaal aan de Brennerbaan in Utrecht. Ook kantoormedewerkers van deze vestiging sloten zich bij de vergadering aan. Er was koffie en ‘taai-taai’ (omdat de onderhandelingen zo taai verlopen). En er was erwtensoep! Zelf gemaakt door één van de wijkbeheerders vanwege het snertbod van de werkgevers. Zo’n 75 medewerkers waren aanwezig. In een strijdbare stemming en klaar voor volgende acties.
Donderdagochtend vond er een vakbondsvergadering plaats op het Damsterplein in Groningen. Ruim 100 medewerkers van Nijestee, Lefier, Patrimonium en De Huismeesters trotseerden de ijzige kou en kwamen samen. Zelfs de Lefiercollega’s uit Emmen, Hoogezand en Stadskanaal sloten aan. Ook hier was de sfeer strijdbaar en gingen collega’s met elkaar in gesprek over een vervolg.
Ook voor volgende week staan er alweer acties gepland. Het is dan ook belangrijk dat je onze informatie in de gaten houdt. En dat je ‘stand-by’ staat om in beweging te komen. Leg daarvoor vast contact met je collega’s. Wil jij, samen met je collega’s, ook in actie komen? Neem dan contact met ons op via woondiensten@fnv.nl.