Dit is wat er gebeurt als we samen in beweging komen. FNV-leden hebben actiegevoerd, gestaakt en zich uitgesproken tegen de afbraak van onze sociale zekerheid. En met resultaat: de aangekondigde bezuinigingen zijn van tafel. Dit hebben we samen gewonnen.
Ook in onze regio Midden kwamen we samen in actie. Op 25 juni stonden we op het Berlijnplein in Utrecht. En daarna op 10 september aan de Savanneweg. Gezamenlijk lieten wij onze stem horen. Stakers legden het werk neer, gingen de straat op en maakten duidelijk: handen af van onze AOW, WW en WIA.
Dat resultaat kwam niet vanzelf. Door heel Nederland kwamen FNV-leden in beweging. Al die mensen samen bouwden de druk op. En juist daarin zit onze kracht: als mensen zich organiseren, elkaar vasthouden en samen actievoeren, kunnen we winnen.
Een kaderlid dat de stakers toesprak, kijkt met trots terug: “Het is niet niks dat we staakten. De regering gaf geen krimp. Maar wij van de FNV hebben nu gewonnen! Als opnieuw met bezuinigingen wordt gedreigd, dan staan we er weer. Want wij geven niet op, nooit!”
Deze overwinning is daarom niet alleen iets om te vieren. Het laat zien hoeveel macht we hebben wanneer we samen opstaan. Stel je eens voor wat we nog meer kunnen winnen alsnog meer collega’s zich aansluiten en meedoen. Dit is geen eindpunt. Het is een bewijs dat samen strijden loont.
Samen gewonnen, samen door! Word nu actief bij je lokale netwerk!
Foto: Marijn Prins