Het rijdend personeel Maaslijn, Venlo en Nijmegen hebben via een brandbrief hun ongenoegen geuit over het reilen en zeilen bij Arriva. Ze laten weten dat bij alle collega’s het hart, buiten thuis, bij het ‘spoorbedrijf’ ligt. Iedere dag doen de spoormensen en rijdend personeel hun stinkende best om de reiziger met of zonder kaartje van A naar B te vervoeren. Maar zij zien dat het bedrijf Arriva flink tegenwerkt om dit te realiseren.
Lees de brief (pdf).
Op verschillende vlakken gaat het mis. Er is onvoldoende materieel, de treinstations zijn overvol, gebrek aan personeel, slechte communicatie met ASL, mensonterende sanitaire voorzieningen, teveel om op te noemen. De stress loopt hierdoor niet alleen hoog op bij de reiziger, maar zeker ook bij de machinisten en stewards. Dit komt de veiligheid niet ten goede.
Het personeel schaamt zich diep door het beleid van Arriva. Zij laten het na te zorgen voor tevreden reizigers en personeel. Een bedrijf dat in gebreke blijft en dan niks extra’s biedt aan de reiziger. Dit vinden wij onacceptabel!
Wij roepen Arriva hierbij dan ook dringend op gehoor te geven aan deze structurele problemen op de Maaslijn, Venlo en Nijmegen. Het kan toch niet zo zijn dat al die meldingen die iedere dag gedaan worden niet opvallen bij Arriva. Dan schort er toch wat aan! Wij vinden dit een zeer ernstige ontwikkeling en willen graag meewerken en meedenken aan de broodnodige verbeteringen.
Neem voor vragen contact op met marlies.peeters@fnv.nl.
De FNV heeft een nieuwe website. Hierdoor kan het zijn dat links op deze pagina niet werken of afbeeldingen niet zichtbaar zijn. Excuses voor het ongemak.