FNV Procesindustrie heeft zojuist Gunvor Energy BV een cao-ultimatum gestuurd. Dit nadat de cao-onderhandelingen eind vorig jaar stukliepen en de FNV leden het eindbod van Gunvor nagenoeg massaal afwezen. Ook nu Gunvor inmiddels eigenhandig een loonsverhoging van 10% op basis van 24 maanden heeft doorgevoerd, zijn acties onvermijdelijk geworden, als Gunvor niet akkoord gaat met onze cao-eisen. Het ultimatum loopt op 6 februari om 12.00 uur af.
Woensdagmiddag a.s. houden de werknemers van Gunvor in eigen tijd een ‘laatste kans actie’ om Gunvor alsnog tot rede te brengen.
De patatkraam staat voor de poort!
Actielocatie/tijdstip: Moezelweg 255, 3198 LS Europoort, Rotterdam; van 14.00 – 16.00 uur
FNV Procesindustrie bestuurder Inan Bozkir: ‘Afgelopen week heeft Gunvor eigenhandig een loonsverhoging doorgevoerd van 10%, voor 24 maanden, terwijl onze leden met een stemming bijna massaal hebben laten weten hier niet mee akkoord te gaan! Daarmee denken ze onze leden nu het bos in te sturen, maar die staan er zeer strijdbaar in. Ook zij willen gewoon een goede cao met een stevige loonsverhoging, zodat ook zij de hoge kosten van het huidige levensonderhoud kunnen blijven betalen. Bij Gunvor speelt er meer dan alleen het loon, zo staan er 5.860 uur aan gewerkte overuren uit, terwijl het werk al zwaar is en de leden dus ook een zwaarwerk-regeling willen. Gunvor zal hierin dus ook echt stappen moeten zetten om zwaar werk aan te pakken door middel van het afspreken van een 80/90/100 regeling en het invoeren van de RVU regeling, zoals in ons ultimatum gesteld.’
Een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst voor de duur van 12 maanden, van 1 juli 2023 tot en met 30 juni 2024.
Met ingang van 1 januari 2024 de invoering van het systeem van de Automatische Prijs Compensatie (APC) voor alle salarisschalen, daadwerkelijke betaalde salarissen en alle andere emolumenten.
Een structurele verhoging van de brutosalarissen en de salarisschalen per 1 juli 2023 met 14,3%.
Uitbreiding van de reiskostenvergoeding voor woon-werkverkeer met eigen vervoer naar 75 kilometer enkele reis, of maximaal 150 kilometer per dag.
Duurzame inzetbaarheid:
Het invoeren van een 80-90-100 regeling, waarbij de werknemers vanaf 58 jaar de keuze krijgen om 80% te gaan werken tegen 90 % van het salaris met volledige pensioenopbouw.
RVU:
Invoering van een RVU-regeling, waarvan werknemers drie jaar voor de aow-gerechtigde leeftijd gebruik kunnen maken. Invoering van een ontwikkelbudget van €750,-- per jaar per werknemer.
Gunvor Energy -raffinaderij en terminal- Rotterdam is onderdeel van de internationale Gunvor Group en is gesitueerd in de Europoort met directe toegang tot de open zee. In Nederland zijn er 260 medewerkers werkzaam.