Als jij morgen je baan kwijtraakt, wil je kunnen rekenen op een fatsoenlijke WW-uitkering. Als je langdurig ziek wordt, wil je zekerheid dat je niet zonder inkomen komt te zitten. Maar die zekerheid staat onder druk. Het kabinet wil bezuinigen op de sociale zekerheid. Daarom komt FNV Metaal in september opnieuw in actie.
De bezuinigingen raken iedereen: of je nu jong of oud bent, een vast contract hebt of flexibel werkt. De gevolgen kunnen groot zijn. Minder WW als je werkloos raakt, minder zekerheid bij ziekte of arbeidsongeschiktheid en minder bescherming voor jou en je gezin.
Op Prinsjesdag presenteert het kabinet de plannen voor volgend jaar. Juist in de weken daarvoor kunnen we de politiek onder druk zetten om de bezuinigingen op de sociale zekerheid terug te draaien. Daarom is september hét moment om in actie te komen.
Een logische vraag. De plannen worden gemaakt in Den Haag, maar werkgevers hebben invloed op de politiek. FNV Metaal heeft werkgevers gevraagd zich uit te spreken tegen de bezuinigingen. Die steun is uitgebleven.
Door samen het werk neer te leggen, laten we werkgevers én het kabinet zien dat werkenden deze afbraak niet accepteren. Alleen met voldoende druk kunnen we de plannen van tafel krijgen.
De gevolgen van de plannen zijn niet abstract. Neem bijvoorbeeld een service medewerker van 28 jaar, die al acht jaar werkt en een jong gezin heeft. In de plannen gaat diegene van acht maanden naar vier maanden WW. Daarna volgt direct de bijstand. Als de partner werkt, is er helemaal geen recht op bijstand. Hoe betaal je dan je huur of hypotheek?
Of neem een allround operator in ploegendienst van 58 jaar met een bruto maandinkomen van € 6.000, inclusief ploegentoeslag, vakantietoeslag en dertiende maand. Die gaat volgens het voorbeeld in de flyer van maximaal 24 maanden WW van € 4.200 bruto per maand naar twaalf maanden WW van € 3.705 bruto per maand.
Dit gaat dus niet alleen over mensen die vandaag werkloos zijn. Het gaat over de zekerheid die we allemaal nodig hebben als het even tegenzit.
Iedereen heeft recht op een goed sociaal vangnet. Daarom komen we samen in actie. Samen kunnen we onze sociale zekerheid beschermen en de druk op het kabinet opvoeren.
Meld je aan voor de acties in september. Hoe meer mensen meedoen, hoe groter de druk op werkgevers en de politiek.
Samen beschermen we onze sociale zekerheid.