Sinds het artikel in de Volkskrant is er veel publiciteit geweest voor de onderbetaling van omroepmedewerkers die via Tentoo werken. De FNV ging op de radio in debat met de directeur van AT5 en NH Nieuws. De PvdA, GroenLinks en de SP hebben Kamervragen gesteld.
In het Volkskrantartikel (29 augustus 2018) gaf de FNV aan naar de rechter te stappen, als de omroepen geen stappen ondernemen. Volgens de bond hebben ze recht op hetzelfde loon als hun collega's met een vast contract. Sommige payrollers krijgen niet meer dan het minimumloon. Het verschil met hun vaste collega’s kan oplopen tot de helft
Lees hier meer over het artikel in de Volkskrant
Gijs van Dijk (PvdA), Paul Smeulders (GroenLinks) en Bart van Kent (SP) willen weten wat de ministers Koolmees (van Sociale Zaken) en Slob (van Onderwijs en Media) ervan vinden dat omroepen met publiek geld concurreren op arbeidskosten, ten koste van omroepmedewerkers. Ook maken de vragenstellers zich zorgen voor de geplande bezuinigingen bij de NPO. “Verwacht u dat er meer werknemers op payrollbasis gaan werken? Zo ja, hoe gaat u dit voorkomen.”
Lees hier meer over de Kamervragen
Bij het radioprogramma 'Dit is de Dag' ging FNV-bestuurder Lisa Blaas in debat met Paul van Gessel, algemeen directeur van AT5 en NH Nieuws over de onderbetaling van omroepmedewerkers die via een payrollconstructie werken.
Je kunt hier het debat nog een keer beluisteren
Omroepbedrijven huren op grote schaal personeel in via payrollbedrijf Tentoo. Hierdoor worden omroepmedewerkers zwaar onderbetaald. Hoe langer je werkt, hoe lager je loon wordt. Geen pensioenopbouw, vakantiedagen en geen geld bij ziekte.
De FNV heeft een nieuwe website. Hierdoor kan het zijn dat links op deze pagina niet werken of afbeeldingen niet zichtbaar zijn. Excuses voor het ongemak.