Niels uit Nieuwerkerk is pas 21, maar heeft nu al een indrukwekkende route afgelegd in de bouw. Na vier jaar leren en werken bij Aannemingsbedrijf Bijkerk BV staat hij sinds afgelopen bouwvak vast op de loonlijst. Met een flinke dosis motivatie, liefde voor het vak en oog voor de toekomst bouwt hij niet alleen aan woningen, maar ook aan zijn eigen loopbaan.
Niels begon vier jaar geleden met een leer-werktraject bij Aannemingsbedrijf Bijkerk BV. In die periode deed hij veel praktijkervaring op en groeide hij uit tot een volwaardig vakman. Zijn opleidingen volgde hij bij Bouwmensen in Goes, waar hij zowel Timmerman niveau 2 als 3 afrondde. Inmiddels werkt hij vast bij het bedrijf en volgt hij daarnaast de KOB-opleiding om zijn toekomstmogelijkheden te vergroten.
Voor Niels staat ontwikkeling centraal. Naast zijn afgeronde timmeropleidingen heeft hij ook het eerste jaar Bouwkunde gedaan. Nu verdiept hij zich in de KOB-opleiding, waarmee hij later eventueel richting kantoor kan groeien of zelfs voor zichzelf kan beginnen. “Je kunt er veel kanten mee op. Het biedt perspectief voor later,” zegt hij.
Sinds hij vast in dienst is, werd Niels ook lid van de vakbond. Niet omdat het moet, maar omdat het verstandig voelt. “Je hoort toch verhalen over bedrijven waar het niet goed geregeld is. Dan is het fijn om rechtsbijstand achter de hand te hebben.” Voor hem betekent het lidmaatschap vooral rust en zekerheid.
Wat Niels het mooiste vindt aan zijn werk? Dat je iets maakt dat blijft. Hij werkt vooral in de nieuwbouw, vaak aan woningen in het hogere segment zoals vakantie- of tweede woningen. “Geen woning is hetzelfde. Iedere woning heeft iets bijzonders.”
Momenteel werkt hij met twee collega’s aan een nieuwe woning. Binnenkort wordt de verdiepingsvloer gestort, een moment waarop het project echt vorm krijgt.
Niels weet dat het werk fysiek zwaar kan zijn. “Je hoort veel collega’s zeggen dat ze versleten zijn. Dat zegt genoeg.” Toch ziet hij ook dat de regels tegenwoordig strenger zijn, al wordt er in de praktijk soms anders gewerkt. “Niemand gaat met z’n tweeën een baaltje cement tillen, dan word je vreemd aangekeken.”
Juist omdat het werk zwaar is, denkt Niels na over de toekomst. De KOB-opleiding biedt hem mogelijkheden om door te groeien, richting kantoor of als zelfstandig ondernemer. En stiekem hoopt hij, net als veel collega’s, dat de oude 40-jaar-dienstregeling ooit terugkomt.
Denk jij ook wel eens na over jouw werk-toekomst? Of twijfel je ergens over? Er is ontzettend veel mogelijk. Onze consulenten duurzame inzetbaarheid weten veel van het werk in de bouwsector en adviseren je graag.