Werknemers van Stamicarbon gaan actie voeren voor een betere cao en een goed sociaal plan. Vakbond FNV stelde het bedrijf eerder een ultimatum, nadat Stamicarbon weigerde verder te onderhandelen. Dat ultimatum liep vrijdag 21 augustus af, zonder dat de werkgever aan de eisen van de vakbond tegemoet is gekomen.
De cao-onderhandelingen bij Stamicarbon zitten al maandenlang muurvast. De werknemers willen onder meer een loonsverhoging die de inflatie compenseert en goede afspraken over een sociaal plan. Het chemiebedrijf biedt slechts 2,75 % loonsverhoging en vindt overleg over een sociaal plan niet aan de orde.
‘Onze leden wachten al maanden op een goede cao. We hebben Stamicarbon een laatste kans gegeven om opnieuw serieus met ons in gesprek te gaan, maar die kans heeft de werkgever laten lopen’, zegt Marjolijn Pen, bestuurder FNV Zakelijke Dienstverlening. ‘Werknemers verdienen een eerlijke loonsverhoging die hun koopkracht op peil houdt, en zekerheid en perspectief voor de toekomst. Nu overleg niets oplevert, is het tijd om in actie te komen.’
De eerste actie is laagdrempelig: werknemers wordt gevraag hun profielfoto in Outlook en achtergrond in Teams te veranderen in het FNV-logo. Daarmee willen zij zichtbaar maken dat een grote groep werknemers achter de eisen voor een betere cao en een sociaal plan staat. Maar als de directie niet snel over de brug komt met een beter loonbod, dan sluit de vakbond hardere acties niet uit.
‘Ons doel blijft om de onderhandelingen te hervatten en tot goede afspraken te komen. Daarvoor moet Stamicarbon wel bereid zijn naar zijn werknemers te luisteren en daarom beraden wij ons op verdergaande acties’, aldus Pen.
Stamicarbon is een chemiebedrijf voor de kunstmestindustrie en is onderdeel van de Maire Group. Vroeger was het een dochteronderneming van DSM. Het bedrijf is gevestigd in Sittard en heeft plusminus 250 werknemers in dienst.