Pensioenfonds ABP gaat fossielvrij beleggen

Portret Mariëtte van Dijk
Door Mariëtte van Dijk 26 oktober 2021

De FNV is blij dat ambtenarenpensioenfonds ABP vandaag liet weten te stoppen met fossiele beleggingen. De FNV voert al langer druk op pensioenfondsen om werk te maken van een eerlijke klimaattransitie.

Manifest

Willem Noordman, portefeuillehouder pensioenen in het Dagelijks Bestuur van de FNV: ‘Onze leden hebben middels een manifest pensioenfondsen opgeroepen vóór 2025 fossiele beleggingen af te bouwen en het vrijgekomen geld te investeren in duurzame klimaatoplossingen. Heel goed dat onze leden zich roeren. Pensioengeld is immers van de deelnemers. En fantastisch dat ABP vandaag met dit nieuws komt en daarmee aan hen gehoor geeft. Samen met onze leden en onze vertegenwoordigers in pensioenfondsen zetten we verdere vergroeningsstappen.’

Pensioenbestuurder Aldert Boonen zit namens de FNV en de ACOP in pensioenfonds ABP: ‘Ik ben blij met het besluit van ABP om te stoppen met beleggingen in de fossiele energie. Hopelijk volgen snel andere fondsen dit voorbeeld.’

Klimaatdoelen

‘Sneller afbouwen van fossiele beleggingen en ophogen van duurzame investeringen is noodzakelijk om de klimaatdoelen te halen’, zegt Bas van Weegberg, lid Dagelijks Bestuur en portefeuillehouder Klimaat. ‘Wij gaan voor groen én sociaal. Investeer in projecten die een eerlijke transitie bevorderen, met goede groene banen en omscholing en compensatie voor werknemers in de fossiele sector. Ook het rendement van groene beleggingen is goed en steeds beter.’

Cookies op websites van de FNV

De FNV gebruikt functionele cookies die noodzakelijk zijn om de websites zo goed mogelijk te laten functioneren. Daarnaast maken we optioneel gebruik van statistische en marketing cookies. De functionele en statistische cookies maken geen gebruik van persoonsgegevens. De marketing cookies worden gebruikt voor het personaliseren van advertenties. Onderstaand kun je toestemming geven voor het gebruik van cookies. Voor meer informatie, of om op ieder moment je instellingen weer te wijzigen, kun je terecht op onze pagina over de cookies.

Functionele cookies: Cookies die nodig zijn om te zorgen dat de websites naar behoren functioneert.

Statistische cookies

:

Geven inzicht in hoe onze bezoekers de websites gebruiken.

Marketing cookies

:

Deze cookies gebruiken we om de websites op jouw voorkeur af te stemmen.