Cookies op websites van de FNV

De FNV gebruikt functionele en analytische cookies die noodzakelijk zijn om de websites zo goed mogelijk te laten functioneren. Deze cookies gebruiken geen persoonsgegevens en hier is geen toestemming voor nodig. Daarnaast maken we gebruik van marketing cookies om de website op jouw voorkeuren af te stemmen. Hiervoor kun je onderstaand toestemming geven. Je kunt je instellingen altijd weer wijzigen op de pagina over de cookies.

Functionele & analytische cookies: Cookies die nodig zijn om te zorgen dat de website naar behoren werkt en om analyse uit te voeren

Marketing cookies

:

Deze cookies gebruiken we om de website op jouw voorkeur af te stemmen.

Pensioenfonds ABP gaat fossielvrij beleggen

Persvoorlichting
Door Persvoorlichting 26 oktober 2021

De FNV is blij dat ambtenarenpensioenfonds ABP vandaag liet weten te stoppen met fossiele beleggingen. De FNV voert al langer druk op pensioenfondsen om werk te maken van een eerlijke klimaattransitie.

Manifest

Willem Noordman, portefeuillehouder pensioenen in het Dagelijks Bestuur van de FNV: ‘Onze leden hebben middels een manifest pensioenfondsen opgeroepen vóór 2025 fossiele beleggingen af te bouwen en het vrijgekomen geld te investeren in duurzame klimaatoplossingen. Heel goed dat onze leden zich roeren. Pensioengeld is immers van de deelnemers. En fantastisch dat ABP vandaag met dit nieuws komt en daarmee aan hen gehoor geeft. Samen met onze leden en onze vertegenwoordigers in pensioenfondsen zetten we verdere vergroeningsstappen.’

Pensioenbestuurder Aldert Boonen zit namens de FNV en de ACOP in pensioenfonds ABP: ‘Ik ben blij met het besluit van ABP om te stoppen met beleggingen in de fossiele energie. Hopelijk volgen snel andere fondsen dit voorbeeld.’

Klimaatdoelen

‘Sneller afbouwen van fossiele beleggingen en ophogen van duurzame investeringen is noodzakelijk om de klimaatdoelen te halen’, zegt Bas van Weegberg, lid Dagelijks Bestuur en portefeuillehouder Klimaat. ‘Wij gaan voor groen én sociaal. Investeer in projecten die een eerlijke transitie bevorderen, met goede groene banen en omscholing en compensatie voor werknemers in de fossiele sector. Ook het rendement van groene beleggingen is goed en steeds beter.’