Cookies op websites van de FNV

De FNV gebruikt functionele en analytische cookies die noodzakelijk zijn om de websites zo goed mogelijk te laten functioneren. Deze cookies gebruiken geen persoonsgegevens en hier is geen toestemming voor nodig. Daarnaast maken we gebruik van marketing cookies om de website op jouw voorkeuren af te stemmen. Hiervoor kun je onderstaand toestemming geven. Je kunt je instellingen altijd weer wijzigen op de pagina over de cookies.

Functionele & analytische cookies: Cookies die nodig zijn om te zorgen dat de website naar behoren werkt en om analyse uit te voeren

Marketing cookies

:

Deze cookies gebruiken we om de website op jouw voorkeur af te stemmen.

FNV is te spreken over stappen Koolmees

Dreiging pensioenkortingen van de baan

Redactie
Door Redactie 19 november 2019

De acute dreiging van een korting op de pensioen is van de baan. Minister Koolmees kondigde vandaag aan dat de regels rond kortingen voor komend jaar worden versoepeld. Daarnaast zal het overgrote deel van de fondsen niet worden verplicht de premies nog verder te verhogen, of de pensioenopbouw voor werkenden te verlagen.

koolmees fnv koffie

Webinar

Donderdag 21 november organiseert de FNV een webinar dat voor iedereen te volgen is. Tuur Elzinga geeft dan uitleg over de meest recente ontwikkelingen in het pensioendossier. Het webinar begint om 20.00 uur. Wil je het webinar volgen meld je dan aan voor donderdag 21 november 19.30 uur.

Aanmelden Webinar pensioen 

Dreiging pensioenkorting van de baan

Han Busker, voorzitter FNV: ‘Het is goed om te zien dat de grote zorgen van de mensen in het land nu door de minister zijn gehoord. Veel van onze leden hebben afgelopen maanden stevig aan de bel getrokken. De FNV heeft keer op keer benadrukt dat de kortingen onnodig waren. Kortingen waren daarom absoluut onbegrijpelijk geweest. Nu de acute dreiging van de baan lijkt, kunnen we verder met de uitwerking van het pensioenakkoord.’

Pensioenakkoord

Op dit moment wordt er door de sociale partners gewerkt aan de uitwerking van het pensioenakkoord. Tuur Elzinga, vicevoorzitter FNV: ‘We willen een goed pensioen, nu en in de toekomst. Dat betekent een tijdig pensioen, een betaalbare premie, een goede pensioenambitie en een koopkrachtig en dus ge├»ndexeerd pensioen. Daarvoor zijn we hard bezig met de uitwerking van nieuwe regels in het kader van het gesloten pensioenakkoord. Kortingen, premiestijgingen of tijdelijke verlaging van de pensioenopbouw hadden de resultaten die we in het akkoord hebben afgesproken direct in gevaar gebracht. Ik ben blij dat deze dreiging voor nu is afgewend.’

Reactie FNV Jong: Rust in de tent

Bas van Weegberg, voorzitter FNV Jong, is blij dat er nu rust in tent komt voor de uitwerking van pensioencontract: 'Bij een premieverhoging of opbouwverlaging raakt een goed pensioen voor jongeren uit zicht. Dat grote groepen jongeren op dit moment geen pensioen opbouwen blijft voor ons een zorg. Tijdens de uitwerking van het pensioenakkoord zullen we hier een oplossing voor moeten vinden.'

Reactie ANBO

'Goed dat de minister deze maatregel neemt, want de pensioenkortingen en stijgingen van de premies zouden het vertrouwen in het pensioenstelsel sterk ondermijnen. En dat terwijl we nu aan de slag moeten met de uitwerking van het nieuwe pensioenstelsel', zegt Liane den Haan¸ directeur-bestuurder van ANBO. 'Daarom hebben wij ons samen met onze leden en met andere organisaties hard tegen de kortingen en premiestijgingen verzet. Wij denken ook dat dit een evenwichtige maatregel is voor alle generaties.'