Hoe is het om te werken bij IKEA? En welke problemen zijn er op de verschillende IKEA-locaties? FNV-kaderleden praten hier regelmatig met elkaar over. Ze delen ervaringen, helpen elkaar en maken samen plannen om problemen op de werkvloer aan te pakken.
FNV-kaderleden weten wat er speelt op de werkvloer. Daarom praten zij regelmatig met de store- en HR-manager over wat zij zien en horen. Heb jij iets dat je wilt meegeven voor zo'n gesprek? Neem dan contact op met een van onze kaderleden. We horen graag jouw ideeën en ervaringen.
De voorstellen van IKEA voor een nieuwe cao zijn niet altijd makkelijk te begrijpen. Samen met onze kaderleden leggen we uit wat de voorstellen betekenen en wat de gevolgen zijn voor jou en je collega's. De cao-onderhandelingen worden gedaan door FNV-bestuurder Daniëlle Wiek en vier kaderleden. Zo zorgen we ervoor dat de belangen van jou en je collega's goed worden vertegenwoordigd.
FNV-kaderleden hebben ook meegedacht over het sociaal plan Lead Work and Organise. Daarnaast overleggen zij vier keer per jaar met de ondernemingsraad over onderwerpen die belangrijk zijn voor medewerkers.
Dit voorjaar hebben FNV-kaderleden verschillende IKEA-locaties bezocht om de werkdruk te onderzoeken. Daaruit blijkt dat de werkdruk bij IKEA hoger is dan bij veel andere bedrijven. Samen voeren we actie om duidelijk te maken dat IKEA de werkdruk serieus moet aanpakken.
Heb je een probleem op je werk? Dan kun je vertrouwelijk praten met een FNV-kaderlid van jouw IKEA-locatie. Je kunt je verhaal vertellen en advies krijgen over wat je zelf kunt doen. Een kaderlid kan ook met je meedenken over een oplossing of met je meegaan naar een gesprek met je leidinggevende of HR-manager.
Wil jij je actief inzetten voor de vakbond bij IKEA? En ben je benieuwd wat daarbij komt kijken? Of wil je een persoonlijk gesprek? Neem dan contact op met vakbondsbestuurder Daniëlle Wiek.
Of lees meer over wat je als FNV-contactpersoon doet, wat we vragen en wat we je bieden