FNV in beweging met roze boot

De FNV heeft 4 augustus voor de derde keer met een eigen boot megevaren in de Gay Pride Canal Parade. De FNV wil zo aandacht vragen voor de positie van de LHBT'er (lesbisch, homo, biseksueel en transgender) op de werkplek.

FNV-boot 2012.jpg

Behalve tientallen leden van FNV Roze waren er drie FNV-voorzitters aan boord: Ton Heerts (vakcentrale en de nieuwe vakbeweging i.o.), Corrie van Brenk (Abvakabo) en John Kerstens (Bouw). Klik hier voor een uitgebreid fotoverslag. 

Uit onderzoek van het Sociaal Cultureel Planbureau in 2011 bleek dat 40 procent van de doelgroep zich nog regelmatig onveilig voelt op het werk door opmerkingen van collega’s over hun seksuele geaardheid.

Nieuw project

De FNV is dit jaar samen met het COC en werkgeversvereniging AWVN voor de tweede keer een LHBT-project gestart. Het onderzoek richt zich tot 2014 met name op de positie van LHBT-werknemers in het midden- en kleinbedrijf  en op lager opgeleiden.

Het eerste project leverde onder meer een toolkit voor bedrijven op, met daarin een handleiding, een trainingsaanbod voor personeelsmanagement en ondersteunend filmmateriaal. De samenwerkende partijen verwachten met mooie resultaten weer meer aandacht voor LHBT’ers te kunnen vragen.

gayparade 2012.jpg 
Foto: Sebastiaan ter Burg

Gay Pride 2012 screenshot video
Klik op screenshot voor video van de Canal Parade (FNV-boot heel kort in beeld op 3:41)

FNV Roze op Facebook

Voor meer informatie, check de nieuwe Facebook-pagina van FNV Roze en www.uitdekastwerktbeter.nl .

Roze 50-plussers

Aan de Canal Parade in Amsterdam deed ook een boot mee met roze 50-plussers. De boot is een initiatief van Roze 50+ Nederland, waarin Anbo, COC, Movisie en Vilans samenwerken om de leefsituatie van roze ouderen zichtbaar te maken en te verbeteren.

Ware gezicht

Veel roze ouderen hebben geleerd hun ware geaardheid verborgen te houden. Door mee te doen aan de Canal Parade willen ze hun ware gezicht laten zien en ouderen die nog in de kast zitten oproepen ‘in beweging te komen’.

Ook in de zorgcentra is nog te weinig aandacht voor roze ouderen, vindt Roze 50+ Nederland.
De Roze 50+ boot was één van de tachtig boten van de traditionele botentocht door de Amsterdamse grachten tijdens de Gay Pride.

Video-interviews

Bekijk ook deze recente video’s:

screenshot Peter van Maaren.jpg

Interview met ex-leraar Peter van Maaren (schrijver van boek ‘Mijn meester is een homo’).

Screenshot video interview Boris Dittrich

Interview met Boris Dittrich (Human Rights Watch) en speech over zijn coming out.

Onderwerpen:

LGTB, diversiteit